Press

Välkommen till Tjänstepensionens dags pressrum. Här hittar du presskontakter, pressreleaser och logotyper.

PRESSMEDDELANDEN

2018:
Fler unga ser värdet av tjänstepension

2017:
Äldre män som röstar på centerpartiet älskar tjänstepensionen mest
Knappt 2 av 10 pratade om Tjänstepension vid senaste anställningsintervjun
Många underskattar betydelsen av tjänstepension
Messiah Hallberg tipsar om Tinder och tjänstepension

Tidigare år:
Familjen populäraste pensionsrådgivaren
Tjänstepension klår gymkortet

Martin Björk och humor ska uppmärksamma Tjänstepensionens dag

PRESSKONTAKTER

Staffan Ström
Pensionsekonom, Alecta
070 222 97 45
staffan.strom@alecta.se
Bild för nedladdning

anna-allerstrand-ptk-foto-linus-meyer-150x150

Anna Allerstrand
Pensionsexpert, PTK
070-795 30 55
anna.allerstrand@ptk.se
Bild för nedladdning

tomas_carlsson-150x150

Tomas Carlsson
Pensionsexpert, Collectum
070-091 76 25
tomas.carlsson@collectum.se
Bild för nedladdning

Thomas Billberger
Pensionsspecialist, Fora
070-910 73 32
thomas.billberger@fora.se
Bild för nedladdning

Emma Persson
Privatekonom, Länsförsäkringar
076-109 27 30
emma.persson@lansforsakringar.se
Bild för nedladdning

kristina-kamp-150x150

Kristina Kamp
Pensionsekonom, Min pension
070-560 36 92
kristina.kamp@minpension.se
Bild för nedladdning

mattias_munter_2013-150x150

Mattias Munter
Pensionsekonom, Skandia
08-788 14 37
mattias.munter@skandia.se
Bild för nedladdning

thomas-mansson-003-150x150

Thomas Månsson
Pensionsexpert, KPA Pension
073-439 33 80
thomas.mansson@kpa.se
Bild för nedladdning

Marcus Lindenius
Pensionsexpert, Pensionsmyndigheten
072-210 26 63
marcus.lindenius@pensionsmyndigheten.se
Bild för nedladdning

Camilla Borgström
Kommunikatör, SPV
070-770 51 43
camilla.borgstrom@spv.se
Bild för nedladdning